Roman Czepe ponownie wybrany na wicestarostę

czwartek, 09 maj 2024

7 maja odbyła się pierwsza sesja Rady Powiatu Białostockiego VII kadencji, podczas której ponownie wybrano na starostę Jana Bolesława Perkowskiego. Wicestarostą na kolejną kadencję został wybrany Roman Czepe.

Wicestarosta uczestniczył w sesji inauguracyjnej nowo wybranej Rady Miejskiej w Łapach. - Chcę Państwa prosić, abyście w tej kadencji dostrzegli to, o co walczymy my, radni z Łap – mówił pan wicestarosta, wymieniając ogromne wsparcie Powiatu udzielone szpitalowi oraz inwestycje wykonane w Zespole Szkół Mechanicznym i w Centrum Kształcenia Zawodowego w Łapach czy w Domu Pomocy Społecznej w Uhowie. Roman Czepe apelował, aby kontynuować tę dobrą współpracę Powiatu z Gminą Łapy.

Wicestarosta Roman Czepe bardzo chwalił także dotychczasową współpracę. Gratulował burmistrzowi Krzysztofowi Gołaszewskiemu „historycznego zwycięstwa”. – Udowodnił Pan, że umie zadbać o Gminę Łapy – tymi słowami zwrócił się do pana burmistrza.

Funkcję wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Białostockiego objął Andrzej Gąsowski z Łap. Wśród 27 radnych powiatowych, oprócz wicestarosty Romana Czepe i  wiceprzewodniczącego Andrzeja Gąsowskiego jest także Maria Busłowska z Uhowa.

Zdjęcia: Powiat Białostocki