Jest umowa o dofinansowanie przebudowy drogi w Łapach-Dębowinie

środa, 21 grudzień 2022

Ponad 2,53 mln zł dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020  pozyskała Gmina Łapy na przebudowę drogi tzw. Zagumiennej w Łapach-Dębowinie. Umowę o dofinansowanie tej inwestycji podpisał 15 grudnia burmistrz Krzysztof Gołaszewski z marszałkiem województwa podlaskiego Arturem Kosickim i wicemarszałkiem Sebastianem Łukaszewiczem.

W ramach zadania, które obejmie przebudowę 409 m drogi gminnej,  powstanie nowa nawierzchnia z kostki brukowej i zostanie wybudowana kanalizacja deszczowa. Przebudowany zostanie także wodociąg i urządzenia telekomunikacyjne.

Obecnie jest to droga żwirowa w złym stanie technicznym z wybojami i nierównościami.

- Jest to długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja, dlatego tym bardziej cieszy, że niebawem będziemy ją realizować. Szczególne podziękowania kieruję do Pani Radnej Iwona Kitlas, która wspierała mnie w działaniach na rzecz modernizacji tej drogi – mówi burmistrz Krzysztof Gołaszewski.

Całkowity koszt projektu inwestycyjnego to 4 031 216 zł. Dofinansowanie stanowi 63,63%.

Na początku 2023 r. zostanie wyłoniony wykonawca prac.

Zdjęcie: Wrota Podlasia