Elektrostymulacja w logopedii oraz terapia MNRI® NeuroTaktylna - nowoczesne metody wspomagające terapię dzieci w Przedszkolu nr 1

piątek, 14 luty 2025

Wszystkie dzieci w naszym przedszkolu znajdują się pod uważną opieką specjalistów: psychologa, neurologopedy, terapeuty integracji sensorycznej oraz terapeutów wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Nasza kadra nieustannie podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w licznych szkoleniach i warsztatach.  Dzięki temu przedszkolaki mogą bezpłatnie korzystać z nowatorskich metod terapii, a każde niepokojące zachowanie dziecka jest szybko zauważane i korygowane. Nasi specjaliści chętnie służą pomocą w rozwiązywaniu problemów oraz wątpliwości zgłaszanych przez rodziców, bowiem troska o prawidłowy rozwój dziecka jest dla nas priorytetem.

Przedszkole nr 1 zatrudnia neurologopedę, który nie tylko dba o prawidłowy rozwój mowy i komunikacji u naszych maluchów, ale także wspiera ich rozwój poznawczy i emocjonalny. Pomaga rozwiązywać wszelkie trudności związane z mową i komunikacją, które mogą pojawić się już w najmłodszych latach.

Neurologopeda w naszym przedszkolu to osoba pełna energii i pasji, która z ogromnym zaangażowaniem wspiera każde dziecko. Pracując z dziećmi, stosuje różnorodne, ciekawe metody, które angażują maluchy i sprawiają, że terapia staje się prawdziwą zabawą. To dzięki temu nasze dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach i z uśmiechem na twarzy pokonują wszelkie przeszkody.

Elektrostymulacja w logopedii

Elektrostymulacja jest nowoczesną metodą terapeutyczną stosowaną w naszym przedszkolu. Metoda ta jest dedykowana dzieciom, u których występują dysfunkcje aparatu mowy, w szczególności języka, warg i podniebienia. Terapia ta jest skutecznym uzupełnieniem terapii logopedycznej i leczenia ortodontycznego. Zabiegi elektrostymulacji dzięki odpowiednio dobranym parametrom wspomagają terapię dzieci z zaburzeniami logopedycznymi.

Terapia NeuroTaktylna

Głównymi założeniami terapii MNRI® NeuroTaktylnej są wzmocnienie, jak również wytworzenie świadomości kinestetycznej ciała oraz stymulacja receptorów skóry, poprzez aktywizację zmysłu dotyku i czucia głębokiego ukierunkowanej na neurologiczne jej aspekty – receptory, dermatomy skóry, związki z kołami odruchowymi i ich funkcjami.

Terapia integracji sensorycznej (SI)

Określana jest mianem „naukowej zabawy”, celem której jest  integracja bodźców zmysłowych oraz doświadczeń płynących do ośrodkowego układu nerwowego, co pozwala na lepszą organizację działań.  W toku pracy tą metodą terapeuta stymuluje zmysł dziecka, oraz usprawnia takie zakresy jak: mała motoryka, duża motoryka, koordynacja wzrokowo-ruchowa. Metoda integracji sensorycznej to jedna z ważniejszych metod wykorzystywanych w pracy z dziećmi z problemami w rozwoju.

mgr Weronika Falkowska – neurologopeda dziecięcy, terapeuta integracji sensorycznej. Posiada kwalifikacje do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych oraz wczesnego wspomagania rozwoju dzieci. Ukończyła liczne szkolenia wspierające mowę i rozwój dzieci m.in.  Elektrostymulacja w logopedii, terapia NeuroTaktylna MNRI®, Trening Umiejętności Społecznych

mgr Katarzyna Falkowska - terapeuta integracji sensorycznej, terapii neurotaktylnej oraz terapii ręki, certyfikowany diagnosta w zakresie Baterii Polskich standaryzowanych Testów Integracji Sensorycznej. Posiada kwalifikacje do prowadzenia zajęć z wczesnego wspomagania rozwoju dzieci, wykorzystuje zasady stosowanej analizy zachowania w pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwoju

mgr Anna Ruda - psycholog dziecięcy, logopeda, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju, prowadzi trening umiejętności społeczny oraz terapię ręki

Trwa rekrutacja do naszego przedszkola- serdecznie zapraszamy.

 

Przedszkole nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łapach