Cztery wspaniałe dziewczyny z Klubu Wolontariusza laureatkami "Ośmiu Wspaniałych"

piątek, 01 lipiec 2022

Justyna Chorodyńska, Weronika Średnicka, Gabriela Grygoruk i Maja Aleksandra Grochowska  z gminy Łapy zostały laureatkami XVII Edycji Powiatowego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” w kategorii „Ośmiu Wspaniałych”.  Upominki i dyplomy odebrały 22 czerwca w Starostwie Powiatowym w Białymstoku podczas uroczystej gali.

Dziewczęta są uczennicami łapskich szkół średnich: I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza oraz Zespołu Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego. Działają w Klubie Wolontariusza w Łapach.

Mimo trudności spowodowanych pandemią, młodzi wolontariusze włączają się w różne akcje pomocowe lub nawet je inicjują. To osoby koleżeńskie, które troszczą się o przyrodę, zwierzęta, pomagają różnym fundacjom, osobom starszym, chorym, dbają też o opuszczone miejsca pamięci. Nie dostają za to żadnego wynagrodzenia.

Ci młodzi ludzie pomagają ludziom starszym, schorowanym, uchodźcom wojennym, opiekują się zwierzętami.

- Serdecznie gratuluję dziewczętom, ale także rodzicom,  którzy potrafili wychować swoje córki tak, by nie umiały przejść obojętnie wobec czyjegoś nieszczęścia i krzywdy. Gratuluję też opiekunom, którzy tę dobrą energię umieją rozpalać w młodych ludziach – mówi Krzysztof Gołaszewski, burmistrz Łap.

Pozostali laureaci konkursu w dwóch kategoriach Ósemeczka i Ósemka to:

Ósemka Wspaniałych:

1. KORNELIA KOROLCZUK ze Szkoły Podstawowej im. Partyzantów Braci M. i A Chrzanowskich w Gródku
  2. KINGA URWANOWICZ z Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej
  3. URSZULA MALINOWSKA ze SP im. Marii Konopnickiej w Turośni Dolnej
  4. ZUZANNA ŁUCKIEWICZ ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie

Ósemeczka:

1. KLAUDIA JABŁOŃSKA z Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej
  2. MAJA MIELESZKO ze Szkoły Podstawowej im. Partyzantów Braci M. i A Chrzanowskich w Gródku
  3. SZYMON POPŁAWSKI ze Szkoły Podstawowej im. Partyzantów Braci M. i A Chrzanowskich w Gródku

Wyróżnieni za udział w konkursie:

1. WIKTORIA NIEWIŃSKA ze SP im. Marii Konopnickiej w Turośni Dolnej